Jeśli chcesz poznać odpowiedź – kliknij w pytanie.
Kurs językowy
1. Jaki kurs będzie dla mnie odpowiedni?
Jeśli chcesz usprawnić swoją komunikację i poprawić umiejętności językowe (mówienie, rozumienie ze słuchu, czytanie i pisanie) – wybierz kurs grupowy języka ogólnego. Najpopularniejsza wersja to kurs w wymiarze 20 lekcji tygodniowo.
Możesz wybrać opcję „Kurs grupowy + lekcje indywidualne” – wtedy będziesz mógł wybrać dowolną tematykę zajęć.
Dla dzieci i młodzieży (7 – 18 lat) polecamy łączenie nauki z programem zajęć dodatkowych (sporty, zwiedzanie, wycieczki). „Club 50+” to z kolei specjalne programy dla osób po 50 roku życia. A jeśli zechcesz „wczuć się” jeszcze bardziej w kulturę kraju, możesz wybrać kurs językowy + zajęcia tematyczne, np. fotografia, flamenco, kuchnia włoska…
2. Jak określić mój poziom zaawansowania?
W pierwszy dzień kursu, przed rozpoczęciem zajęć, napiszesz test kwalifikacyjny. Znajdziesz się dzieki temu w grupie osób o tym samym poziomie. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz zmienić grupę na wyższą/niższą.
3. Dopiero zaczynam naukę języka. Czy mogę wyjechać na kurs za granicę?
Oczywiście! Jednak pamiętaj, że kursy dla początkujących mają określone daty rozpoczęcia (każdy inny poziom można rozpocząć w dowolnym momencie w ciągu całego roku).
Kursy w naszych partnerskich szkołach są prowadzone wyłącznie w językach docelowych. Sprawia to, że najszybciej, jak to możliwe, przyswajasz język! I nie martw się, że „nic nie będziesz rozumiał”: zajęcia prowadzą lektorzy, którzy są specjalistami w uczeniu grup międzynarodowych, pomogą Ci więc mową ciała, minami, gestami. Są to poza tym osoby cierpliwe i pełne zrozumienia dla różnic kulturowych.
4. Co muszę zabrać ze sobą, by uczestniczyć w zajęciach?
Zaopatrz się w notes i długopis – to w zupełności wystarczy. Jeśli chcesz, możesz zabrać słownik.
5. Czy podręcznik jest wliczony w cenę kursu?
W większości szkół podręcznik i inne pomoce są wliczone w cenę kursu. Jednak niektóre szkoły pobierają drobną opłatę za materiały kursowe.
6. Kiedy muszę dokonać rezerwacji kursu?
Choć nie istnieje „ostateczny termin” rezerwacji, radzimy, byś dokonał jej z jak największym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniesz rozczarowania – zwłaszcza w sezonie letnim, gdy pakiety kursów z zakwaterowaniem są bardzo popularne i wiele szkół ma zapełnione wszystkie miejsca.
Poza tym, im wcześniej zakupisz wyjazd, tym lepszą cenę zapłacisz za podróż!
Zakwaterowanie
1. Czy będę mieszkać blisko szkoły?
Jak już zapewne wiesz, szkoły oferują różne rodzaje zakwaterowania. Zazwyczaj akademik (residence) znajduje się w pobliżu szkoły, często nawet na terenie szkolnego campusu.
Jednak w dużych miastach – zwłaszcza, gdy wybierasz zakwaterowanie u rodziny goszczącej – bądź przygotowany na podróżowanie transportem publicznym.
2. Jaki rodzaj zakwaterowania wybrać?
By najlepiej opanować język, radzimy, byś zamieszkał u rodziny goszczącej. Wszystkie rodziny są starannie wybierane przez nasze partnerskie szkoły.
Oprócz stałego używania języka, zaleta tego typu zakwaterowania to domowe posiłki, a przede wszystkim to, co bezcenne: udział w życiu danego kraju!
Inne rodzaje zakwaterowania to:
- mieszkania, dzielone z innymi studentami,
- mieszkania samodzielne, zwykle o podwyższonym standardzie,
- akademik – niedaleko szkoły, czasem na terenie kampusu,
- hotele (ta opcja jest popularna zwłaszcza na Malcie).
Szczegółów szukaj w naszym przewodniku po zakwaterowaniu >>>.
3. Co oznacza wyżywienie „half/full board”?
 |
Bed & Breakfast – to nocleg i śniadanie.
|
 |
Half board – to dwa posiłki, najczęściej śniadanie i kolacja.
|
 |
Full board – to pełne wyżywienie, czyli trzy posiłki dziennie. Tę formę wyżywienia polecamy przy zakupie pakietu kurs + zakwaterowanie + program zajęć dodatkowych. Prosimy wziąć pod uwagę, że w większości krajów obiad jest lekki i wiele szkół zapewnia pakowany lunch (kanapki, owoce, soki) zamiast ciepłego posiłku.
|
4. Czy mogę mieszkać razem z kolegą?
Zazwyczaj jest to możliwe. Prosimy, byś nas poinformował o tym w momencie rezerwacji wyjazdu lub razem dokonajcie rezerwacji. Pamiętaj, że rodziny rzadko przyjmują więcej niż 2-3 studentów, dlatego dokonaj rezerwacji jak najszybciej (zwłaszcza w lecie – w szczycie sezonu).
5. Czy mogę wykupić tylko zakwaterowanie?
Zazwyczaj zakwaterowanie można wykupić tylko razem z kursem. Jednak niektóre szkoły oferują możliwość „dokwaterowania” Twojego kolegi lub kogoś z rodziny, zwłaszcza wtedy, gdy decydujesz się na zakwaterowanie w mieszkaniu (dzielonym z innymi studentami lub samodzielnym).
Skontaktuj się z nami – powiemy Ci, czy w wybranym przez Ciebie miejscu jest taka możliwość.
6. Czy specjalne wymagania co do wyżywienia są brane pod uwagę (np. alergie pokarmowe, specjalne diety)?
Oczywiście! Koniecznie podaj nam szczegóły Twojej diety specjalnej w momencie rezerwacji wyjazdu.
Podróż
1. Kiedy powinienem przyjechać?
Zwykle zakwaterowanie jest dostępne od niedzieli przed rozpoczęciem kursu, a jego koniec to ostatnia noc w piątek po zakończeniu kursu.
Najlepiej więc przyjechać około południa w niedzielę, a wyjechać o podobnej porze w sobotę.
2. Co zrobić, jeśli potrzebuję dodatkowego dnia/kilku dni?
W zależności od tego, czy są wolne miejsca, zwykle można zarezerwować jeden dzień więcej przed kursem i/lub po kursie. Rezerwacja większej ilości dni może być trudna, zwłaszcza w szczycie sezonu.
3. Czy przelot jest wliczony w cenę wyjazdu?
Organizujemy wyjazdy do szkół na całym świecie dla osób z różnych miejscowości, dlatego niestety nie włączamy przelotu w cenę. Jednak jeśli chcesz, możemy znaleźć i zakupić lot dla Ciebie!
4. Czy ktoś będzie na mnie czekał na lotnisku/dworcu?
Większość naszych partnerskich szkół oferuje tzw. transfer z miejsca przyjazdu do miejsca zakwaterowania. Często jest on dodatkowo płatny (zwłaszcza w przypadku dużych odległości). Natomiast na Malcie zwykle nie jest za niego pobierana opłata.
Możesz oczywiście skorzystać z transportu publicznego – pomożemy Ci znaleźć najlepszy dla Ciebie sposób dojazdu.