Hiszpania, Nerja

FacebookTwitterLinkedInEvernoteEmailWhatsApp
Nerja

Nerja oczaruje Cię od pierwszego wejrzenia! To niewielkie miasteczko (ok. 20 000 mieszkańców) znajduje się niecałą godzinę drogi od Malagi, na Costa del Sol. Otoczone od północy przez wysokie góry, posiada naprawdę niezwykłą linię brzegową: szereg niewielkich zatoczek, które kryją przepiękne plaże.
Panuje tu typowo śródziemnomorski klimat, ze średnią temperaturą roczną 20°C, aktywny wypoczynek jest więc możliwy przez cały rok. Nerja posiada doskonałą bazę turystyczną: hostele i hotele, na każdą kieszeń, restauracje regionalne, winnice, sale flamenco (tzw. tablao).
Pogodny charakter i gościnność mieszkańców, żywe tradycje andaluzyjskie i kolorowe fiesty, bliskość ważnych miast (Sewilli, Malagi, Granady) – to wszystko sprawia, że Nerja jest idealnym miejscem do nauki języka hiszpańskiego i „zanurzenia się” w tutejszej kulturze.

Opis szkoły

Escuela de Idiomas NERJA powstała w 1980 roku. Znajduje się w centrum miejscowości Nerja, kilka minut spacerem od plaży. Mieści się w typowym andaluzyjskim budynku – białym, ozdobionym kolorową ceramiką (azulejos) – z patio i dużym, tropikalnym ogrodem.
Lekcje odbywają się w nowocześnie wyposażonych salach, a także w ogrodzie. Szkoła posiada własną rezydencję, Club Costa Nerja: dom w stylu arabskim, z 30 pokojami gościnnymi (1- lub 2-osobowymi) oraz basenem i wygodnym tarasem. Znajduje się tu wspólny salon, biblioteka i czytelnia oraz kafeteria.
Szkoła oferuje kursy na wszystkich poziomach zaawansowania przez cały rok. Lektorzy to osoby z wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem w uczeniu, dla których hiszpański jest językiem ojczystym.

Co wyróżnia szkołę?

 • lokalizacja
 • 35 lat doświadczenia!
 • indywidualne podejście do słuchacza
 • szeroka oferta kursów
 • program dla osób po 50. roku życia
 • akredytacja Instytutu Cervantesa i przynależność do prestiżowych organizacji edukacyjnych (m.in. FEDELE, IALC)
 • własna rezydencja i apartamenty

Rodzaje kursów

Rodzaj kursu Ilość lekcji w tygodniu Wielkość grupy Poziomy Rozpoczęcie kursu Opis
Standardowy 20 do 10 osób A1-C1 w każdy poniedziałek, przez cały rok, z wyjątkiem osób początkujących (skontaktuj się z nami w celu ustalenia daty rozpoczęcia kursu) To najpopularniejszy rodzaj kursu. Zajęcia prowadzone są metodą komunikacyjną. Rozwiniesz wszyskie sprawności jezykowe: mówienie i rozumienie ze słuchu, czytanie i pisanie. Nauka obejmuje gramatykę, struktury językowe i słownictwo, a także elementy kultury hiszpańskiej.
Intensywny 30 do 6 osób A1-C1 jw. Ten kurs pozwoli osiągnąć efekty w krótszym czasie, niż Kurs Intensywny. Nauka odbywa się w mniejszych grupach, co pozwala dostosować zajęcia do potrzeb słuchaczy.
Lekcje Indywidualne 20 lub 30 Student + Lektor A1-C2 w każdy poniedziałek, przez cały rok Jeżeli masz niewiele czasu i/lub specyficzne potrzeby związane z nauką języka hiszpańskiego – to kurs dla Ciebie. Zajęcia są „szyte na miarę”, całkowicie dostosowane do Twoich wymagań. Jest to najbardziej elastyczny rodzaj kursu.
Program dla osób 50+ 15 do 10 osób A1, A2, B1 16.02, 16.03, 6.04, 4.05, 1.06, 20.07, 17.08, 14.09, 19.10, 2.11.2015 Kurs trwa 2 tygodnie. Jest idealny dla osób po 50 roku życia, które chcą uczyć się hiszpańskiego w miłej atmosferze, w grupie osób w podobnym wieku. Program składa się z 15 lekcji języka tygodniowo oraz zajęć dodatkowych, które pozwolą „zanurzyć się” w języku i kulturze hiszpańskiej (m.in. wycieczki, lekcje tańca, degustacja win, projekcje filmów).
Hiszpański w Biznesie lub w Turystyce – stopień 1 30 od 4 do 8 osób B2 i C1 2 II, 4 V Kurs trwa 2 tygodnie. Przygotowuje do oficjalnych egzaminów Chamber of Commerce (można do nich przystąpić na miejscu).
Hiszpański w Biznesie lub w Turystyce – stopień 2 25 (20 lekcji Kurs Standardowy + 5 lekcji indywidualnych) do 10 osób (Kurs Intensywny) + lekcje indywidualne (Student + Lektor) B2 i C1 w każdy poniedziałek, przez cały rok Kurs trwa minimum 1 tydzień. Przygotowuje do oficjalnych egzaminów Chamber of Commerce (można do nich przystąpić na miejscu). Obejmuje 20 lekcji grupowych w ramach Kursu Intensywnego oraz 5 lekcji indywidualnych tygodniowo.
Egzaminacyjny: przygotowuanie do DELE 25 (20 lekcji Kurs Standardowy + 5 lekcji indywidualnych) do 10 osób (Kurs Intensywny) + lekcje indywidualne (Student + Lektor) A1-C2 w każdy poniedziałek, przez cały rok, z wyjątkiem osób początkujących (skontaktuj się z nami w celu ustalenia daty rozpoczęcia kursu) Kurs trwa minimum 1 tydzień. Przygotowuje do egzaminów DELE. Obejmuje 20 lekcji grupowych w ramach Kursu Intensywnego oraz 5 lekcji indywidualnych tygodniowo. Szczegółowe informacje na temat egzaminów DELE 2015: www.dele.org.

Rodzaje zakwaterowania

 • Rodzina
 • Studio
 • Apartament
 • Jednoosobowy
 • Dwuosobowy
Rodzaj zakwaterowania Ilość osób w pokoju Opis
Rodzina goszcząca 1 lub 2 (tylko dla osób, podróżujących razem) Zakwaterowanie z wyżywieniem typu HB (śniadanie + obiado-kolacja). Odległość od szkoły: od 5 do 20 minut spacerem. Najbardziej ekonomiczna forma zakwaterowania.
Rezydencja „Club Costa Nerja” 1, 2 lub pokój 2-sosbowy do użytku własnego Typowo andaluzyjski budynek, w stylu arabskim; 30 pokoi (patrz: opis szkoły).
Pokoje zwykłe lub o podwyższonym standardzie (wszystkie z własną łazienką i telewizorem). Śniadanie kontynentalne w cenie.
Mieszkania dzielone lub samodzielne w zależności od potrzeb Mieszkania lub domki jednorodzinne.
Aby ustalić szczegóły i sprawdzić dostępność, prosimy o kontakt.

Wycena pobytu – skontaktuj się z nami>>>

Mapa i galeria zdjęć

 • EI Nerja School
 • EI Nerja School
 • EI Nerja School
 • EI Nerja School
 • EI Nerja School
 • EI Nerja School
 • Nerja
 • Nerja
 • Nerja