Hiszpania, Salamanka

FacebookTwitterLinkedInEvernoteEmailWhatsApp
Salamanca

Salamanka, stolica prowincji Salamanca, leży w zachodniej części Hiszpanii, w regionie Kastylia i León. W 2 godziny dojedziesz stąd do Madrytu, a w godzinę – do Portugalii. To nieduże miasto (około 200,000 mieszkańców) słynie z prestiżowego uniwersytetu, jednego z najstarszych w Europie (założonego w 1218 roku). Mieszkańcy posługują się najczystszą wersją hiszpańskiego, jest to więc idealne miejsce do nauki tego języka. Salamanka posiada wszystkie zalety dużego miasta, a jednocześnie utrzymuje przytulną i gościnną atmosferę. Przede wszystkim jednak to prawdziwe uniwersyteckie miasto: łatwo tu nawiązać kontakty i znaleźć przyjaciół z całego świata. Wszędzie tu dotrzesz na piechotę i… nie musisz umawiać się ze znajomymi, bo na pewno spotkacie się na Plaza Mayor, zwanego przez mieszkańców „salonem Salamanki”!

Opis szkoły

Szkoła don Quijote znajduje się w cetrum miasta, 100 metrów od prestiżowej uczelni Universidad de Salamanca, kilka minut spacerem od Plaza Mayor (Rynku Głównego). To pierwsza szkoła sieci don Quijote, założona ponad 27 lat temu. Mieści się w pięknym, niedawno odrestaurowanym XVI-wiecznym budynku dawnego klasztoru. Posiada patio i ogród. Jest podzielona na trzy części: sale lekcyjne, stołówkę i kawiarnię oraz biura. W głównym, 3-piętrowym budynku znajduje się 17 klas, wygodna sala wspólna (z komputerami i sprzętem audiowizualnym), biblioteka i pokój lektorów.
Szkoła don Quijote zapewnia najwyższą jakość kursów i atmosferę idealną do nauki. Hasło szkoły to ¡Vive el español! – Niech żyje hiszpański!

Co wyróżnia szkołę?

 • szkoła z ponad 27-letnim doświadczeniem
 • własne metody nauczania, w tym podręczniki i inne materiały dydaktyczne
 • doskonale wyposażone sale lekcyjne, biblioteka i sala do nauki pozalekcyjnej
 • lokalizacja: jedno z najważniejszych miast uniwersyteckich Europy
 • indywidualne podejście do słuchacza
 • akredytacja Instytutu Cervantesa – gwarancja jakości nauczania

Rodzaje kursów

Rodzaj kursu Ilość lekcji w tygodniu Wielkość grupy Poziomy Rozpoczęcie kursu Opis
Standardowy 20 + 5 (po 50′) do 8 osób A1-C1 w każdy poniedziałek, przez cały rok Jest to najpopularniejszy rodzaj kursu. Wybierz ten kurs, jeśli chcesz poprawić umiejętność posługiwania się językiem hiszpańskim w sytuacjach życia codziennego. Na zajęciach rozwijane są wszystkie sprawności językowe: mówienie i słuchanie, czytanie i pisanie, słownictwo i gramatyka. Kurs jest poszerzony o 5 lekcji kulturowych tygodniowo.
Konwersacyjny 10 + 5 (po 50′) do 8 osób B1/B2-C2 w każdy poniedziałek, przez cały rok Kurs konwersacyjny jest dla Ciebie, jeśli posiadasz dobrą znajomość gramatyki i słownictwa, a Twoim głównym celem jest nabranie płynności i pewności siebie w komunikacji w języku hiszpańskim. Na zajęciach ćwiczone jest przede wszystkim mówienie i rozumienie ze słuchu. Kurs składa się z 10 lekcji języka oraz 5 lekcji kultury hiszpańskiej w tygodniu.
Egzaminacyjny: przygotowanie do DELE 20 x 50′ języka ogólnego + 2 x 50′ przygotowania de DELE do 12 osób A1-C2 2 lub 4 tygodnie przed terminem egzaminu Program kursu został zaprojektowany tak, by przygotować Cię do zdania wszystkich części egzaminu DELE: mówienia, rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu pisanego, pisania oraz znajomości gramatyki i słownictwa. Więcej informacji o egzaminach: www.dele.org.
Lekcje indywidualne dowolna 1,2 lub 3 Słuchaczy + Lektor A1-C2 w każdy poniedziałek, przez cały rok Jest to najbardziej elastyczna forma nauki, idealna dla osób, które potrzebują kursu dostosowanego do ich indywidualnych potrzeb.
Standardowy PREMIUM 20 (po 50′) do 3 osób A1-C1 w każdy poniedziałek, przez cały rok Jeśli szukasz kursu bardziej elastycznego, dynamicznego i przede wszystkim jak najlepiej dostosowanego do Twoich potrzeb – wybierz kurs PREMIUM. Zajęcia odbywają się w mini-grupach, a dodatkowo możesz wykupić pakiet 5, 10 lub 15 lekcji indywidualnych. Wtedy zostanie Ci przydzielony lektor, który będzie Twoim opiekunem przez cały czas trwania kursu. Jeżeli wybierzesz kurs PREMIUM poszerzony o więcej niż jedną lekcję indywidualną dziennie, to każdego dnia będziesz mógł odbyć jedne zajęcia z Twoim lektorem przy obiedzie w lokalnej restauracji.
Intensywny PREMIUM 20 (po 50′) + 5 lekcji indywidualnych (po 50′) do 3 osób A1-C1 w każdy poniedziałek, przez cały rok jw.
Kurs Super-intensywny PREMIUM 20 (po 50′) + 10 lekcji indywidualnych (po 50′) do 3 osób A1-C1 w każdy poniedziałek, przez cały rok jw.
„Całkowite zanurzenie” (total immersion) PREMIUM 20 (po 50′) + 15 lekcji indywidualnych (po 50′) do 3 osób A1-C1 w każdy poniedziałek, przez cały rok jw.
Program dla osób 50+ 20 (po 50′) + zajęcia dodatkowe od 3 do 8 osób A1-C1 5.01, 16.03, 6.04, 14.09, 19.10, 30.11.2015 Kurs trwa 2 tygodnie. Jest idealny dla osób po 50 roku życia, które chcą uczyć się hiszpańskiego w miłej atmosferze, w grupie osób w podobnym wieku. Program składa się z 20 lekcji języka tygodniowo oraz zajęć dodatkowych, które pozwolą „zanurzyć się” w języku i kulturze hiszpańskiej (m.in. wycieczki, lekcje tańca, gotowania, projekcje filmów).
Biznesowy 10 (po 50′) od 3 do 8 osób min. B1 5.01, 2.02, 4.05, 1.06, 29.06, 27.07, 31.08, 7.09, 5.10.2015 Kurs trwa 2 lub 4 tygodnie. Jest przeznaczony dla osób, które chcą nabyć umiejętności językowe, niezbędne do posługiwania się językiem hiszpańskim w pracy, oraz poszerzyć słownictwo branżowe. Na zajęciach wykorzystywane są autentyczne materiały, m.in. listy handlowe, umowy, prezentacje, teksty z prasy branżowej.

Rodzaje zakwaterowania

 • Rodzina
 • Akademik
 • Apartament
 • Studio
Rodzaj zakwaterowania Ilość osób w pokoju Wyżywienie
Rodzina goszcząca 1 lub 2 Śniadanie / Śniadanie i kolacja (HB) / Pełne – śniadanie, obiad i kolacja (FB)
Mieszkanie dzielone 1, 2 lub pokój 2-osobowy do użytku własnego
Zakwaterowanie PREMIUM 1 lub 2
Akademik 1 lub 2 brak / Śniadanie i kolacja (HB) / Pełne – śniadanie, obiad i kolacja (FB)

Wycena pobytu – skontaktuj się z nami>>>

Mapa i galeria zdjęć

 • Don Quijote
 • Don Quijote
 • Don Quijote
 • Don Quijote
 • Don Quijote
 • Don Quijote
 • Don Quijote
 • Don Quijote
 • Salamanca