Kostaryka, Coronado i Jacó

FacebookTwitterLinkedInEvernoteEmailWhatsApp
Academia Tica

Kostaryka leży w samym centrum Ameryki Środkowej, między Morzem Karaibskim a Oceanem Spokojnym. To jeden z najbogatszych krajów regionu, a przy tym spokojny i pokojowy (nie posiada armii od 1948 roku), znany z jednego z najlepszych na świecie systemów ochrony przyrody. 53% jego powierzchni zajmują lasy tropikalne i – choć to jedno z najmniejszych państw Ameryki Południowej – mieszka tu aż 5% spośród wszystkich gatunków zwierząt!
Kostaryka leży bardzo blisko równika, więc temperatury oraz godziny wschodu i zachodu słońca są podobne przez cały rok. Znajdziesz tu prawdziwą mieszankę narodowości i kultur: niespełna 2% społeczeństwa stanowią rdzenni mieszkańcy Ameryki Środkowej, większość zaś to biali potomkowie Europejczyków oraz Metysi i Mulaci.
„Pura Vida!” – „czyste, prawdziwe życie” – to tutejsze motto przewodnie. Naprawdę warto poczuć to na własnej skórze!

Opis szkoły

Academia Tica to jedna z pierwszych szkół językowych w Kostaryce i jedyna działająca nieprzerwanie od 1986 roku. Posiada 2 oddziały: w Coronado (od początku istnienia szkoły) i w Jacó (od 2006 roku). Kampus (szkoła i rezydencja) w Coronado znajduje się na terenie zwanym przez dawnych mieszkańców (przed Konkwistą) „Quinta Toyopán”, miejscem bogów. Jest położony na skraju lasu deszczowego, w spokojnej i bezpiecznej okolicy. Co 10-15′ odjeżdża stąd autobus do San José; bilet w obie strony kosztuje 0,6o USD.
Drugi oddział szkoły znajduje się na wybrzeżu Pacyfiku, w Jacó – jednym z najlepszych turystycznych resortów Kostaryki, znanego z doskonałych warunków do uprawiania surfingu (polecamy kurs „Español & Surf”!).
Akademia prowadzona jest przez rodzinę pasjonatów, która podkreśla, że najpiękniejszym wyróżnieniem jest dla niej tytuł „El mejor lugar del mundo para aprender español” („Najlepsze miejsce na świecie do nauki hiszpańskiego”), przyznany jej przez dawnego ucznia!

Co wyróżnia szkołę?

 • szkoła założona i prowadzona przez kostarykańską rodzinę, której pasja są podróże i języki obce
 • profesjonalni lektorzy, których językiem ojczystym jest hiszpański
 • akredytacja Instytutu Cervantesa
 • małe grupy (do 5 osób)
 • rozpoczęcie kursu w dowolnym momencie przez cały rok
 • centrum egzaminacyjne DELE
 • w ubiegłym roku 100% słuchaczy zdało egzaminy DELE!

Rodzaje kursów

Rodzaj kursu Ilość lekcji w tygodniu Wielkość grupy Poziomy Lokalizacja Opis
Standardowy 20 (po 50′) do 5 osób A1-C1 Coronado & Jacó To najpopularniejszy rodzaj kursu. Zajęcia odbywają się przed południem. Są prowadzone metodą komunikacyjną, dzięki czemu rozwiniesz wszystkie sprawności językowe (mówienie i rozumienie ze słuchu, czytanie i pisanie) i „zanurzysz się” w kulturze Ameryki Środkowej.
Intensywny 30 (po 50′) do 5 osób A1-C1 Coronado Kurs bardziej intensywny niż powyższy, dzięki czemu efekty nauki będą widoczne jeszcze szybciej.
Łączony 25 (20×50′ lekcji grupowych + 5×45′ lekcji indywidualnych) grupy do 5 osób + lekcje indywidualne A1-C1 Coronado & Jacó To kurs grupowy + 5 lekcji indywidualnych (20+5 lekcji tygodniowo), które możesz wykorzystać na rozwijanie dowolnych sprawności językowych.
Łączony „Plus” 30 (20×50′ lekcji grupowych + 10×45′ lekcji indywidualnych) grupy do 5 osób + lekcje indywidualne A1-C1 Coronado & Jacó Kurs jeszcze bardziej intensywny niż powyższy: 20 lekcji grupowych + 10 indywidualnych (20+10 lekcji tygodniowo), które możesz wykorzystać na rozwijanie dowolnych sprawności językowych.
Lekcje indywidualne 10, 20 lub 30 (po 50′) Student + Lektor A1-C2 Coronado & Jacó Jest to najbardziej elastyczny rodzaj kursu, „szyty na miarę”. Możesz w 100% dopasować go do Twoich potrzeb: rozwijać dowolne sprawności językowe lub znajomość słownictwa branżowego. Polecamy ten kurs zarówno osobom początkującym, jak i tym słuchaczom, którzy potrzebują języka hiszpańskiego do specyficznych celów (praca, podróże).
Egzaminacyjny: przygotowanie do DELE 30 (20×50′ lekcji „standardowych” + 10×50′ lekcji przygotowujących do DELE) do 5 osób A1-C1 Coronado Kurs składa się z 30 lekcji w tygodniu: 20 lekcji języka ogólnego + 10 lekcji, poświęconych ćwiczeniu tzw. technik egzaminacyjnych. Zajęcia prowadzą profesjonalni lektorzy, którzy są również egzaminatorami DELE. Akademia jest akredytowanym centrum egzaminacyjnym, więc kurs możesz zakończyć podejściem do egzaminu na miejscu.
Biznesowy/Specjalistyczny 25 (po 45′) lekcje indywidualne A1-C2 Coronado Kurs jest przeznaczony dla osób, które posługują się językiem hiszpańskim w pracy. Na lekcjach wykorzystywane są materiały autentyczne (czasopisma i portale branżowe, prezentacje, umowy, itp.). W ramach kursu spotykasz się także z przedstawicielami Twojej branży (możliwy udział w konferencjach, wizyty w korporacjach i zakładach produkcyjnych, itp.). Tematyka obejmuje m.in.: hiszpański prawniczy, biznesowy (język bankowy, księgowy, marketingowy, itp.), medyczny, techniczny.
Hiszpański + Surfing 20 lekcji hiszpańskiego + 3 lekcje (po ~60′) surfingu grupy do 5 osób + lekcje indywidualne A1-C1 Jacó Jacó to kostarykańska „stolica surfingu”. Kurs składa się z zajęć językowych oraz lekcji surfingu w partnerskiej szkole Academia Tica (wypożyczenie sprzętu w cenie kursu).

Rodzaje zakwaterowania

 • Rodzina
 • Apartament
 • Akademik
 • Hotel
Rodzaj zakwaterowania Lokalizacja Wyżywienie Własna łazienka Odległość od szkoły Wi-Fi
Rodzina goszcząca Coronado & Jacó śniadanie i kolacja w zależności od wymagań 10-20′ spacerem lub autobusem
Rezydencja szkolna Coronado nie na terenie kampusu szkolnego tak
Mieszkanie dzielone Jacó dzielona z innymi studentami do 10′ spacerem
Hotel Jacó śniadanie tak do 10′ spacerem tak

Wycena pobytu – skontaktuj się z nami>>>

Mapa i galeria zdjęć

 • Academia Tica
 • Academia Tica
 • Academia Tica
 • Academia Tica
 • Academia Tica
 • Academia Tica
 • Academia Tica
 • Academia Tica
 • Academia Tica